Nova pobeda Gut-Behrami, Ignjatović 44. u Val di Fasi

Švajcarska skijašica Lara Gut-Behrami pobednica je spusta koji je u okviru Svetskog kupa vožen u italijanskoj Val di Fasi.

Gut-Behrami, posle trijumfa u petak, slavila je rezultatom 1:25,53. Ovo je bila šesta ovosezonska pobeda Gut-Behrami u Svetskom kupu.

Drugo mesto osvojila je njena sunarodnica Korin Zuter sa 0,32 sekunde zaostatka, dok je treća bila Nemica Kira Vajdle sa 0,68 sekundi zaostatka za pobednicom.

Srpska skijašica Nevena Ignjatović trku je završila na 44. mestu sa 6,03 sekunde zaostatka za Gut-Behrami.

Gut-Behrami je ovom pobedom povećala prednost u generalnom plasmanu Svetskog kupa i sada ima 107 bodova više u odnosu na Slovakinju Petru Vlhovu koja je današnju trku završila na 12. mestu.

Treća u generalnom poretku je Mišel Gizin iz Švajcarske sa 872 boda.

U poretku slaloma prva je Italijanka Sofija Gođa sa 480 bodova, druga je Zuter sa 410, a treća Gut-Behrami sa 383 boda.