Vaterpolisti Novog Beograda ubedljivo savladali Šabac

Vaterpolisti Novog Beograda zabeležili su i šestu pobedu u Superligi Srbije pošto su u prvom meču druge faze u A grupi pobedili Šabac rezultatom 23:9.

Izvor: B92, Tanjug
Dusan Milenkovic/Starsport.rs ©

U prethodna dva duela sa Šapčanima, u domaćem šampionatu i Kupu Srbije, Novobeograđani su teže nego što se očekivalo zabeležili trijumfe, ali ovog puta izabranici trenera Živka Gocića su od starta krenuli veoma angažovano sa željom da ništa ne prepuste slučaju.

Izuzetno motivisan pristup doneo je i vrlo efikasnu igru. Domaći su već u prvoj četvrtini do vrha napunili mrežu gostiju iz Šapca, za prvih osam minuta postigli su osam golova.

Vođstvo je u nastavku sigurnom igrom samo uvećavano, pa se pitanje pobednika nije postavljalo nijednog trenutka. Najefikasniji u ekipi Novog Beograda bili su Alvaro Granados i Nikola Jakšić sa po pet golova, dok se kod Šapčana istakao Ognjen Stojanović sa takođe pet pogodaka.

Novobeograđane već u sredu očekuje novi ispit i to u Ligi šampiona, kada će biti domaćini italijanskoj Breši.