Novi Beograd ubedljiv protiv Zvezde

Vaterpolisti Novog Beograda zabeležili su treću pobedu u Superligi ove sezone.

Novobeograđani su u derbiju četvrtog kola domaćeg šampionata ubedljivo pobedili Crvenu zvezdu sa 15:7.

Aktuelni srpski i regionalni šampion u potpunosti je kontrolisao dešavanja u bazenu tokom čitavog meča. Domaći su vodili od prvog minuta i zasluženo su stigli do trijumfa.

Izuzetno efikasnu igru u napadu i znatno čvršću u odbrani ekipa trenera Živka Gocića prikazala je u drugom poluvremenu.

Crveno-bele kao da je tada stigao umor posle napornih mečeva u kvalifikacijama za Kup Evrope, što su Novobeograđani iskoristili na pravi način.

Zatvorili su prilaze svom golu, a postigli su i šest uzastopnih pogodaka i tako osigurali trijumf.

Najefikasniji u pobedničkom taboru bio je Dušan Mandić ča četiri gola, dok se Strahinja Rašović tri puta upisao u listu strelaca.

Kod Crvene zvezde po dva pogotka postigli su Veljko Tankosić i Lukas Seman.