Srbija pobedila Nemačku

Juniorska vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je Nemačku rezultatom 15:9 (3:1, 4:2, 3:2, 5:4), u prvom kolu Evropskog prvenstva u Podgorici.

foto S.Sandić/VSS

Selekcija Uroša Stevanovića bez veliki problema došla je do prvog tijumfa, pošto je kontrolisala je meč od početka do kraja.

Pobeđena je Nemačka sa šest golova razlike, a utisak je da u igri srpske ekipe ima dovoljno prostora za napredak i bolja izdanja.

Napadačku igru Srbije su u prvom poluvremenu obeležili kapiten Martinović i Urošević sa po tri postignuta gola, uz jedan pogodak Jaukovića.

Nemci su početkom trećeg dela smanjili na 7:4 ali je tada usledio odučujuči udar srpskog tima sa serijom od tri pogotka. Završnih osam minuta je proteklo u igri sa slabijim odbranama u kojoj su se Nemci trudili da izbegnu teži poraz ali su Stevanovićevi izabranici odigrali dovoljno dobro za ubedljiv trijumf.

U drugom kolu, u derbiju grupe, Srbija u ponedeljak igra sa Grčkom koja je savladala Rumuniju 14:5.

Taj meč na programu je u ponedeljak od 16 sati i 20 minuta.