Špancima bronza na EP u Splitu

Vaterpolisti Španije osvojili su bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Splitu.

SSIzvor: B92
EPA-EFE/Tibor Illyes

"Crvena furija" je u borbi za treće mesto savladala selekciju Italije rezultatom 7:6 posle neizvesne završnice i umalo velikog u poslednjoj četvrtini.

U ključnih osam minuta Španci su ušli sa vođstvom od 6:4, igračem više i osvojenom loptom plivanjem, ali su Italijani uspeli to da stignu.

Najpre je na 6:5 golman Italije Marko Del Lungo odbranio tri zicera u istom napadu, a potom je na drugoj strani u kontri stiglo izjednačenje.

Imali su potom Italijani dva napada za potpuni preokret, ali njihovi šuteri nisu bili precizni.

Na 3:20 do kraja Felipe Perone je efektno pogodio sa distance i doneo novu i ključnu prednost svetskim prvacima.

Do kraja se rezultat više nije menjao, jer su odbrane bile izuzetno dobre, a kako je vreme iscurelo, postalo je jasno da će se bronza ipak naći oko vrata španskih vaterpolista.