Jedan od najboljih plivača završio karijeru bez olimpijskog zlata

Proslavljeni mađarski plivač Laslo Čeh objavio je kraj karijere posle završetka trke na 200 metara mešovito na Olimpijskim igrama u Tokiju.

EPA-EFE/PATRICK B. KRAEMER

On je završio tek kao sedmi u svojoj omiljenoj disciplini i definitvno će ostati bez olimpijskog zlata u bogatoj karijeri.

Tokom svojih pet Olimpijskih igara osvojio je četiri srebra i dve bronze.

Ostaće upamćen kao verovatno najveći plivač svih vremena koji se nije okitio olimpijskim zlatom.

I on je, kao i mnogi, bio u senci Majkla Felpsa iza koga je bio čak tri puta na postolju na OI.

Jedini put kada ga je dostigao, u Rio de Žaneiru 2016. godine, pobedio je singapurski plivač Jozef Šoling.

"Bilo je zanimljivo boriti se sa Felpsom, on me je inspirisao da budem još bolji", rekao je 35-godišnji Mađar.

Laslo Čeh je osvojio i 13 medalja na svetskim prvenstvima od čega dva zlata. U Montrealu 2005. je pobedio na 400 mešovito, a 10 godina kasnije u Kazanju na 200 delfin.

Na evropskim prvenstvima osvojio je 14 zlatnih medalja u 50-metarskim i 16 europskih zlata u 25-metarskim bazenima.

"Ovo je bio najbolji način zatvaranja jedne priče, jer sam sada smiren u mislima. Sada je savršeno vreme da završim karijeru, odmorim se i provedem puno vremena sa suprugom", kazao je Laslo Čeh.