Košarkašice Srbije posle preokreta u polufinalu!

Košarkašice Srbije plasirale su se u polufinale Olimpijskih igara, pobedom nad Kinom od 77:70.

MTIzvor: B92

OI, četvrtfinale:
Kina – Srbija 70:77
14:16, 19:19, 25:14, 12:28

Sudije: Kastiljo, Malo, Nudžaim
Dvorana: Saitama Super Arena, Tokio

Aktuelne evropske šampionke nanele su tako Azijatkinjama prvi poraz na turniru u Tokiju.

Srbija je do trijumfa stigla posle preokreta, nadoknadivši zaostatak od devet poena razlike, koliko je bilo krajem treće četvrtine.

Izabranice Marine Maljković su na početku poslednjeg kvartala blickrigom uhvatile priključak, a onda u finišu stigle do velike pobede.

Sve u svemu, bio je ovo jako izjednačen meč, činilo se da će Kineskinjama biti ta prednost, stečena u trećoj četvrtini, dovoljna, ali tako nisu mislilie naše košarkašice, predvođene Jelenom Bruks, Anom Dabović i Sonjom Vasić.

Srpski tim je posle toga uspeo da se odbrani u dva napada, a zatim je Dabović jednom bila precizna sa linije za slobodna bacanja za pet poena razlike.

Kineskinje nisu iskoristile naredni napad, a sa druge strane oba slobodna bacanja pogodila je Vasić i postavila konačan rezultat.

Srbija će u polufinalu igrati sa boljim iz duela SAD – Australija.

FIBA
FIBA

Najefikasnija na utakmici bila je upravo Jelena Bruks sa 18 poena, dva skoka i jednom asistencijom.

Dvocifrene su bile još Sonja Vasić, sa dabl-dablom (16p+10sk), te Ana Dabović sa 13 poena, tri skoka i šest završnih dodavanja.

Kini, koja je do ovog meča savladala Portoriko, Australiju i Belgiju, nije pomogla ni Šao Ting sa 17 poena, šest skokova i pet asistencija.

Pratile su je Ksu Han sa 15 poena i sedam skokova, odnosno Jueru Li sa 12 poena i šest skokova.

Izabranice Marine Maljković su tokom prvog poluvremena uglavnom imale vođstvo, a uspeha je mogla da ih košta loša treća četvrtina, koja je bila problem i na prethodnim mečevima.

Iznenadile su Kinu na startu poslednje deonice, a onda u završnici, malo po malo, dobrom odbranom, a na kraju i slobodnim bacanjima, ostvare trijumf.

Podsetimo, na prošlim Igrama, Srbija je osvojila bronzu.

Tok meča mogli ste da pratite UŽIVO u LIVE BLOGU B92.net.