Brazil u produžetku slomio Špance i "preživeo" svog Rišarlisona VIDEO

Fudbaleri Brazila posle produžetaka su pobedili Španiju 2:1 (1:1) za novo olimpijsko zlato.

MSIzvor: B92

Finale OI
Brazil – Španija 2:1 (1:1 u regularnom delu igre)
Kunja 45+2, Malkom 109 – Ojarsabal 61

Stadion: Internacionalni u Jokohami
Sudija: Kris Bit (Australija)

Brazilci su odbranili naslov olimpijskog šampiona iz Rija u dramatičnom meču u Jokohami, odlučenom posle 120 minuta igre.

Najbolji strelac turnira Rišarlison (pet pogodaka) mogao je biti tragičar svoje selekcije. Simon je oborio Kunju u šesnaestercu, a nakon konsultacija sa VAR-om sudija je pokazao na jedanaesterac.

Iza lopte je stao Rišarlison, ali se propisno obrukao poslavši je visoko iznad prečke.

Da spreči Špance da dođu do kazne potrudio se Mateus Kunja. Brazilci su uputili centaršut sa leve strane koji je pronašao Danija Alveša na stativi. Kapiten Brazila je vratio loptu visoko ka sredini šesnaesterca.

Nespretna reakcija španskih defanzivaca omogućila je da Kunja ostane sam i "matira" Simona.

Prvu veliku šansu u drugom poluvremenu imao je Rišarlison. Dobio je loptu u prostor, zalomio čuvara mreže Španij i ispred sebe imao sve vreme ovog sveta.

Šutirao je, ali je golman Simon odbranio uz pomoć prečke.

Ipak, ovoga puta stigla je španska kazna. Ojarsabal je u padu volejem zabio loptu u mrežu Brazila za ijzednačenje u 61. minutu.

Mogli su Španci i do pobede kada je pri kraju meča lopta prešla preko noge Brajana Hila, koji je potom uputio pravu "raketu" koja je završila na prečki.

Meč je otišao u produžetke.

Ponovo smo videli promašaj Rišarlisona, a potom i odlučujući gol. Otvorila se kontra nakon kornera Španije, a tromom defanzivcu "furije" iza leđa je prišao Malkom.

Uz malo sreće, lopta je završila iza leđa Simona. Ono što je Rišarlisonu završilo na prečki, ovaj put je ušlo.

Pokušavali su Španci do kraja, tražili i penal. Međutim, rezultat je ostao isti.

Brazil je šampion na Olimpijskim igrama po drugi put.