Medvedevu ruski derbi za finale Majamija – igraće za Đokovića

Danil Medvedev plasirao se u finale Masters turnira u Majamiju pobedom nad Karenom Hačanovim rezultatom 2:1 (7:6, 3:6, 6:3).

EPA-EFE/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH

Meč je trajao dva sata i 18 minuta, a Medvedevu je ovo peto uzastopno finale na ATP turu, te će se boriti za četvrtu titulu.

Jedini poraz u tom nizu ima od Karlosa Alkarasa prethodne sedmice u Indijan Velsu, a upravo će Španac protiv Janika Sinera igrati od 01.00 za mesto drugog finaliste.

Ukoliko Alkaras ne osvoji titulu u Majamiju, Novak Đoković će se vratiti na prvo mesto ATP liste.

Dakle, Siner, pa eventualno Medvedev će igrati za Đokovića u Majamiju.

Prvi korak ka trijumfu u ruskom derbiju Medvedev je napravio u taj-brejku prvog seta dobivši taj deo igre sa 7:5.

Hačanov je uzvratio u drugom setu ranim brejkom i vođstvom od 3:0, te sigurnim servisima do kraja za ukupnih 1:1.

Ipak, istim receptom Medvedev je slomio rivala u trećem setu, poveo sa 4:1, pa 5:2 i vrlo rutinski priveo meč kraju za plasman u finale.