Alkaras ne staje – ima 10-0 protiv Srba

Prvi teniser sveta Karlos Alkaras plasirao se u osminu finala Mastersa u Majamiju, pobedom nad Dušanom Lajovićem.

MTIzvor: B92

* Težak poraz Kecmanovića od Rubljova

Španski igrač je do trijumfa stigao rezultatom 6:0, 7:6 (5) i tako nastavio pobednički niz protiv naših tenisera.

Alkaras ima 4-0 protiv Lajovića, 2-0 vodi u međusobnim duelima sa Krajinovićem, dok je po jedanput slavio protiv Novaka Đokovića, Miomira Kecmanovića i Lasla Đerea.

Karlos je sebi malo iskomplikovao situaciju, pošto je pretrpeo brejk u gemu u kojem je servirao za meč, međutim, u taj-brejku drugog seta priveo je posao kraju.

Popularni Karlitos će u narednom kolu igrati protiv Tomija Pola, koji je nešto ranije eliminisao Alehandra Davidoviča Fokinu.

Alkaras je bio dominantan u prvom periodu, dobijao ga je bez izgubljenog gema, ali se čini da je Lajović zaslužio da pored njegovo imena ne stoji nula.

Imao je neke zaista dobre poteze, međutim, protiv Alkarasa se nije moglo sa 30 odsto osvojenih poena na prvi servis.

Takođe, Karlitos je osvajao ključne poene, naročito one pri rezultatu 30:30, a kod brejk lopti takođe je bio neumoljiv.

Prvi je napravio odmah na startu. Do šanse je stigao laganim forhend vinerom, bio je stabilan potom na bekhendu i sačekao grešku rivala.

U narednom gemu je spasao brejk loptu Alkaras, da bi u trećem do nove prilike stigao sjajnim pasing-šotom. Još jedan viner zatim značio je i dupli brejk.

Duci je dodatno pao u finišu prvog seta, grešio je učestalije, te je i tzv. krompir bio neminovan.

Tanjug/AP Photo/Wilfredo Lee

Lajović se na semafor konačno upisao na početku drugog seta, kada je naterao Alkarasa na greške.

Dobar momentum nije dugo trajao, pošto je Karlos već u trećem gemu stigao do brejka, nastavljajući surovo da kažnjava rivala.

Duci je iz nemoći bacio reket nakon tog gema i zbog toga zaradio opomenu od sudije.

Ubrzo je pao ritam meča, a novu šansu za brejk, Alkaras je propustio u sedmom gemu. To je bilo prvi put da nije iskoristio šansu koja mu se ukazala.

Stvari su se za Alkarasa zakomplikovale u gemu u kojem je servirao za meč. Prvu brejk loptu je uspeo da spasi, ali ne i drugu, te se Lajović vrato u igru.

Uskoro smo imali prilike da gledamo i taj-brejk, u kojem je Alkaras iskoristio četvrtu meč loptu, te je tako nastavio da gazi ka odbrani titule na Floridi.

Tok meča mogli ste da pratite UŽIVO u LIVEBLOGU B92.net.