Feliks kralj taj-brejka, ispali Beretini i De Minor

Feliks Ože-Alijasim, šesti teniser sveta, plasirao se u treće kolo Mastersa u Majamiju.

Z.K.Izvor: B92

Kanađanin je posle160 minuta igre pobedio 81. igrača sveta, Brazilca Ćijaga Monteira, 7:6 (5), 7:6 (8).

Bio je to veoma izjednačen meč o čemu svedoči i rezultat, a u oba seta nije viđen nijedan brejk.

Ože-Alijasim je u prvom setu na 5:4 propustio dve set lopte, ali je u taj-brejku iskoristio ukupno petu za 7:5.

U drugom setu, Brazilac je ponovo sjajno odolevao, da bi u taj-brejku koji je trajao preko 17 minuta, teniser iz Montreala došao do 10:8.

Njega u narednom kolu čeka meč protiv Argentinca Fransiska Serundola.

"Kralj taj-brejka", bio je i Amerikanac Mekenzi Mekdonald.

On je pobedio 23. igrača sveta, Italijana Matea Beretinija, 7:6 (8), 7:6 (5).

Nestvarno taj-brejk popodne na Floridi upotpunio je Francuz Kventin Halis koji je takođe u tri taj-brejka pobedio Aleksa de Minora, 6:7 (5), 7:6 (3), 7:6 (8).

Jedino je Aleks Molčan "regularno" završio pose protiv Jošihita Nišioke, pobedio je saa 7:6 (5), 1:6, 6:2.