Kecmanović u maratonu srušio Ambera

Miomir Kecmanović je odigrao izuzetno težak meč u drugom kolu Mastersa u Majamiju.

Z.K.Izvor: B92

Srpski teniser je posle velike borbe i 166 minuta igre pobedio 78. igrača sveta, Francuza Iga Ambera, 6:4, 6:7 (5), 7:6 (3).

U početnom setu, Kecmanović je u šestom gemu spasao tri brejk lopte, da bi u narednom iskoristio drugu brejk priliku za 4:3.

Održao je prednost do kraja, iako je Amber imao šansu da se vrati u osmom gemu (dve brejk lopte).

Miomir je posle 41 minuta igre dobio set sa 6:4.

U drugom setu, Kecmanović je napravio brejk za 4:3, ali je Francuz odmah uzvratio ribrejkom.

Stigli su do taj-brejka, Miomir je imao 5:4, ali je Francuz dobio naredna tri poena i izjednačio u meču.

U setu odluke, i jedan i drugi su morali da spašavaju brejk lopte.

Amber je na 5:5 imao čak tri, ali je Kecmanović sjajno igrao u tim momentima i sve ih neutralisao.

I došli su do novog taj-brejka u kom je Miomir imao više snage i nereva, dobio ga je rezultatom 7:3.

Njega u narednim kolu očekuje susret sa Andrejom Rubljivim koji je pobedio Džej Džej Vulfa sa 7:6 (3), 6:4.

Prvi teniser sveta Karlos Alkaras ekspresno je prošao dalje, prepustio je samo dva gema Argentincu Fakundu Banjisu.

On je posle 66 minuta igre slavio sa 6:0, 6:2.