Kirjos srušio Medvedeva! VIDEO

Australijski teniser Nik Kirjos pobedio je Danila Medvedeva u drugom kolu Mastersa u Montrealu sa 2-1 u setovima.

LNIzvor: B92

Kirjos je do velikog trijumfa došao posle dva časa borbe, po setovima 6:7(2), 6:4, 6:2.

Australijancu je to bila treća pobeda u četiri međusobna susreta sa trenutno prvim teniserom sveta.

Ujedno je produžio seriju pobeda na osam, uz 14 u poslednjih 15 mečeva i jedini poraz od Novaka Đokovića u finalu Vimbldona.

U prvom setu serveri su bili izuzetno sigurni i ništa ni blizu brejka nije viđeno sve do desetog gema, kada je prvi pripretio Kirjos.

Medvedev je, međutim, spasao dve set lopte, pa se ušlo u taj-brejk.

U nezvanično 13. gemu seta Rus je potpuno dominirao i uz čak tri mini-brejka došao do vođstva od 1-0.

Kirjos je odmah na startu drugog seta pokazao da je mentalno mnogo jači nego pre nekoliko godina, pošto nije potonuo, već je napravio brejk.

Sigurno je finalista Vimbldona čuvao svoj servis i protivniku nije dopuštao ni da se ponada na riternu, pa se rutinski ušlo u treći set.

Momak iz Kanbere je nastavio dobro da igra i u drugom setu, ali je Medvedev bio taj koji je imao prve šanse.

Ovog puta je Kirjos spasao dve brejk lopte, a set je proticao u obavezno-neobaveznom stilu – uz jedan servis ispod ruke, a onda i pomalo neočekivani rani brejk Kirjosa.

Kirjos je bez izgubljenog poena potvrdio brejk za 4:2, a Medvedev je zatim ušao u dobro poznati destruktivni mod.

U ovakvim trenucima Rus ili uništi sebe ili protivnika, a s obzirom da je od trenutka kada je na 2:2 imao 40:15 izgubio 17 od narednih 20 poena jasno je šta se desilo.

Kirjos u trećem kolu Montreala igra protiv boljeg iz duela De Minor – Dimitrov.