Srbija ispustila Nemačku – četvrtfinale pod znakom pitanja!

Dejvis kup reprezentacija Srbije poražena je od Nemačke (2-1) u drugom kolu grupe F.

MTIzvor: B92

Odlučujući dubl meč pripao je paru Kevin Kravic-Tim Puc, koji je slavio nad Novakom Đokovićem i Nikolom Ćaćićem, 7:6, 3:6, 7:6.

Srbija je propustila šansu da trijumfom nad Nemačkom osigura plasman u četvrtfinale.

Ipak, naša selekcija nije završila takmičenje na nezvaničnom prvenstvu sveta, pošto su šanse da se nađe u nokaut fazi i dalje realne.

Ukoliko Nemačka u nedelju opravda ulogu favorita i dobije domaćina Austrija, Srbija će biti druga u grupi.

U tom slučaju, šansa za prolaz dalje biće da se među dve najbolje drugoplasirane selekcije na takmičenju.

Stoga, valjalo bi da u nedelju pobede Hrvatska, Kanada, te da maksimalni trijumf ostvari Rusija ili Španija...

Takođe, ukoliko Austrija iznenadi Nemačku, naš tim će kao prvi u grupi otići u četvrtfinale.

Što se tiče ovog dubl duela, nijanse su odlučile, a prvi do vođstva stigli su favorizovani Nemci, posle taj-brejka.

U drugom setu Srbija je bila na kolenima, ali su Novak i Nikola prvo spasli brejk loptu, a onda u narednom gemu oduzeli servis rivalima.

Odlučujući set naši momci su počeli sjajno brejkom, imali šansu da dokrajče rivale, ali nju nisu iskoristili. Nemci su se vratili, nešto kasnije jedva izborili taj-brejk, koji im je pripao kao i prvi, "na mišiće" – jedan mini-brejk je odlučio.

Ranije danas, selektor Viktor Troicki napravio je jednu promenu u odnosu na meč sa Austrijom i umesto Dušana Lajovića, u singlu je igrao Filip Krajinović, koji je poražen od Dominika Kepfera rezultatom 7:6(4), 6:4.

Nakon ovog meča, Novak Đoković je ekspresno savladao Jana-Lenarda Štrufa, rezultatom 6:2, 6:4, posle sat i 13 minuta igre.

Sve detalje sa mečeva Srbije u Insbruku mogli smo da pratimo uz naš LIVE BLOG.