Medvedev eliminisan – pretnja po Novaka kratko trajala

Ruski teniser Danil Medvedev eliminisan je sa Mastersa u Madridu.

MTIzvor: B92
EPA-EFE/CHEMA MOYA

Od njega je bio bolji Čileanac Kristijan Garin, 25. igrač sveta, rezultatom 6:4, 6:7, 6:1.

Ovim porazom Medvedev je izgubio šansu da pred Rolan Garos eventualno stigne do prvog mesta na listi.

Postojala je šansa za Rusa da, ukoliko bi osvojio Rim ili Madrid i stigao do polufinala na jednom od ta dva turnira, izbije na vrh ATP liste.

Medvedev je na startu duela imao problem sa krvarenjem iz nosa, u tom delu meča je pretrpeo brejk, koji je značio i dobijen set za Garina.

U drugom nije bilo brejkova, a Medvedev je u taj-brejku rutinski izašao na kraj sa rivalom i izjednačio u setovima.

Nije mnogo trajala dobra igra Rusa, pošto je u odlučujućem setu dva puta izgubio servis i od toga nije mogao da se oporavi.

Garin će u četvrtfinalu igrati sa boljim iz duela Beretini – Delbonis.