Lajović posle eliminacije: Nisam bio stegnut

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u četvrtfinale Srbija opena.

MSIzvor: B92
Podeli
foto: Srdjan StevanovicStarsportphoto
foto: Srdjan StevanovicStarsportphoto

*Lajović spasao šest meč-lopti, sedmu nije mogao – ispao sa Srbija opena

Bolji od njega bio je Federiko Delbonis iz Argentine u tri seta i zakazao meč sa Tarom Danijelom iz Japana.

Lajović je posle meča istakao da je u pitanju protivnik koji mu ne odgovara.

"Težak meč za mene. Igrao sam više puta protiv njega i sada vodi 6-2 u pobedama. Radi se o teškom protivniku čiji stil mi ne odgovara. Mislim da nisam igrao loše, žalim jedino za porazom, iako je bio dobar meč. Mora da se ide dalje”, počeo je Lajović.

Srpski teniseri često napominju da osećaju pritisak kada igraju na domaćem terenu, ali momak iz Stare Pazove ističe da mu to nije bilo opterećenje.

"Osećao sam se dobro na terenu, nisam bio stegnut. Možda sam u nekim momentima pravio nepotrebne greške i žao mi je što nisam prošao dalje", rekao je i potvrdio da će učestvovati i na narednom ATP turnir iz serije 250 koji se igra u Beogradu već u maju.

foto: Srdjan StevanovicStarsportphoto
foto: Srdjan StevanovicStarsportphoto

U svetu tenisa na brojnim terenima više nema linijskih sudija, a diskutabilne odluke prepuštene su 'hok-aj" sistemu.

"Ono čega nema na turnirima koji poseduju tu tehnologiju jesu diskusije. Tamo gde takvog sistema nema, jedan sudija može da pokaže da je loptica u terenu, drugi da je u autu, a nama igračima je bolje kada 'hok-aj' postoji jer tehnologija ne greši. U tenisu postoji tradicija sa prisustvom linijskih sudija, a mislim da mogu da rade slične poslove – da gledaju prestupe recimo. Dosta igrača podržalo je uvođenje tehnologije na terene”.

Govorio je i o segmentima igre na kojima radi kako bi ih unapredio:

"Najviše mogu da napredujem u situacijama kada me obuzmu emocije, kada blokiram na terenu. Dovoljno je i nekoliko minuta takve blokadekako bi uticale na meč. Bitnije je da više radim na emotivno-stresnom kontekstu moje igre”.

Kako radi na tome?

"Radim sa psihologom, počeo sam pre dve godine sa tim. Pravimo analizu mečeva kako bih umeo da prepoznam momente stresa, ali na meču to nije lako prepoznati. Iz nedelje u nedelju takve situacije se ponavljaju. Nekad uspevam da ih savladam, a nekad ne. U sebi verujem da imam prostora da unapredim igru. Kada sam na svom nivou mogu da se takmičim na svakim i to je granica ispod koje ne bi trebalo da idem, ali se desi da padnem i zato mi se dešavaju promenljivi rezultati”.

Za kraj, Lajović je naveo da situacije u kojima su nosioci slobodni u prvom kolu ne moraju da znače da je to dobro za njih, ali i da pomaže u slučajevima kada doguraju daleko na turniru zbog odmora.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.