Nadalove nove amplitude i prolaz u četvrtfinale

Španski teniser Rafael Nadal izborio je plasman u četvrtfinale turnira u Barseloni.

MSIzvor: B92
EPA-EFE/Alejandro Garcia

Nadal je u tri seta bio bolji od Japanca Keija Nišikorija – 6:0, 2:6, za dva sata i 20 minuta igre.

Svetski broj tri je tokom celog meča imao uspone i padove, lako je dobio prvi set sa "krompirom", ali je isto tako izgubio naredni.

Uporni Nišikori se odjednom probudio, zaigrao znatno bolje i brzo okrenuo momenat na svoju stranu, za 1:1 u setovima tako što je Nadalu prepustio samo dva gema.

U trećem, odlučujućem se drugi teniser sveta vratio u svoj mod, napravio razliku u četvrtom gemu brejkom i na kraju se istim rezultatom kao u prethodnom setu overio trijumf.

Ipak, ostaće mu briga zbog oscilacija sličnih kao u prethodnom kolu sa Belorusijom Iljom Ivaškom.

Nadala sada čeka meč sa Britancem Kameronom Norijem.