Kecmanović u četvrtfinalu, čeka Novaka

Miomir Kecmanović je izborio plasman u četvrtfinale na Srbija openu.

Z.K.Izvor: B92

On je u meču osmine finala, prvog u singlu trećeg dana turnira, pobedio 129. igrača sveta, Artura Rinderkneša, 6:3, 3:6, 6:3.

Bio je to njihov prvi okršaj na ATP turnirima i Kecmanović je dobro odradio posao, a u četvrtfinalu će igrati sa pobednikom meča Novaka Đokovića i Sunvu Kvona.

Imao je 47. reket sveta oscilacija u igri, kao i u prethodnom meču sa Argentincem Banjisom, ali je uspeo sve da prevaziđe i stigne do plasmana među osam najboljih.

U prvom setu, Rinderkneš je propustio priliku za brejk na startu, da bi potom usledila serija od pet brejkova zaredom.

Tri je napravio Kecmanović, poveo je sa 4:2 i onda potvrdio brejk za 5:2.

Posle 37 minuta igre imao je osvojen seet, 6:3.

Francuz je uspeo brzo da sredi redove, zaigra daleko bolje, uz to je bolje i servirao i išao na mrežu.

Na kraju drugog seta imao je već devet as servisa i to govori koliko je Kecmanović imao problem da u tom delu igre uđe uopšte u igru.

Posle svega 18 minuta igre u drugom setu Rinderkneš je imao dva brejka, poveo je sa 5:0.

Uspeo je naš teniser da se trgne, dođe do 5:3, ali je Rinderkneš lako u devetom gemu odservirao za 1:1 u setovima.

Slično drugom setu, kada je Francuz krenuo bolje, sada se sve okrenulo na stranu Kecmanovića koji je uz brejk u drugom gemu stigao do vođstva od 3:0.

Uspeo je da sačuva prednost brejka i na kraju dobije taj set sa 6:3 i tako dođe i do druge pobede na turniru.

Tok meča mogli ste da pratite u LIVE BLOGU B92.net.