Kecmanović pobedio kišu, Banjisa i sebe za osminu finala

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u osminu finala Srbija opena pobedom nad Argentincem Fakundom Banjisom.

MT/SSIzvor: B92

Kecmanović je trenutno 102. igrača na ATP listi savladao za sat i 38 minuta efektivnog tenisa rezultatom 2:0 (7:6, 7:6).

Ovaj meč je imao i pauzu od gotovo dva sata zbog kiše koja je pala u Beogradu.

Kecmanović je nastup na Srbija openu počeo sigurnim servisima, ali je isto tako igrao i Banjis.

Nije bilo brejka u prvom setu, pa se ušlo u taj-brejk koji je ipak sa 7:5 pripao domaćem igraču.

Argentinac je napao na startu drugog seta i prvi došao do brejka, ali je posle 2:0 usledila serija Kecmanovića.

Odmah je uzvratio brejkom, potom napravio još dva i ekspresno vezao pet gemova za 5:2.

Međutim, sledi novi pad prilikom servisa za pobedu, a u narednom gemu je Miomir propustio prvu meč-loptu.

Imao je još jednu šansu da servira za trijumf, ali je i tada i u sledećem gemu poklekao za novi preokret na 6:5.

Ipak, uspeo je nekako da uvede drugi set u novi taj-brejk i da tada konačno uspe da pobedi Banjisa, ali i sebe za plasman u osminu finala.

Tamo će igrati protiv kvalifikanta Rindekrneča koji je savladao Hana Londera u dva seta – 6:1, 7:5.

Tok meča mogli ste da pratite u LIVE BLOGU B92,net.