Krajinović od sjaja do očaja – i nazad

Filip Krajinović je pobedom započeo takmičenje na Srbija openu.

MTIzvor: B92
Srdjan Stevanovic/Starspor

Teniser iz Sombora je do plasmana u drugo kolo stigao pobedom nad Italijanom Stefanom Travaljom, 63. na ATP listi, 7:5, 5:7, 6:3.

Meč je bio veoma borben, a Filip je bespotrebno iskomplikovao sebi situaciju. Servirao je u drugom setu za meč, da bi taj period i izgubio.

U odlučujućem setu je imao brejk zaostatka, ali je nekako uspeo da se vrati i izbegne eliminaciju na startu turnira.

Dvojica tenisera vodili su u početnom setu žestoke bitke za svaki poen, na kraju je Filip uspeo da iskoristi treću set loptu u 12. gemu, posle 55 minuta igre.

U drugom setu, Krajinović činilo se da je sve prelomio u šestom gemu kada je načinio brejk za 4:2, ali nije bilo tako.

Na 5:3, Italijan je vratio brejk i smanjio na 5:4, a onda je dobio još tri gema i set, 5:7.

Krajinović je polomio dva reketa silno frustriran što je propustio veliku šansu da završi meč u dva seta.

Dobili su obojica po gem na početku odlučujućeg seta, da bi Italijan u trećem iskoristio drugu brejk loptu, do koje je stigao posle projektila iz riterna.

Imao je Italijan šansu da pri rezultatu 3:1 u trećem setu napravi brejk, međutim, Krajinovićev pasing-šot je bio uspešan.

Ubrzo je naš predstavnik osvoji taj gem, a potom i napravio ribrejk. Podigao je nivo igre, a u osmom gemu još jednom oduzeo servis rivalu.

Za razliku od drugog seta, sada je bio uspešniji, prošao je u drugo kolo, gde ga čeka Nikola Milojević.