Lajović eliminisao Medvedeva i srušio mu snove!

Srpski teniser Dušan Lajović eliminisao je Danila Medvedeva u prvom kolu ATP turnira u Roterdamu.

MTIzvor: B92

* Novak obara rekord – ali to nije sve

* Zverev se samouništio dva puta, pa ispao!

Naš igrač je do trijumfa stigao rutinski sa 2-0 u setovima (7:6, 6:4), posle jednog časa i 36 minuta igre.

Medvedev je tako, baš kao i prošle godine, takmičenje završio na startu.

Ruski teniser je imao priliku da eventualnim ulaskom u finale Roterdama prestigne Rafaela Nadala na listi, međutim, od toga neće biti ništa. Barem za sada.

Danil je na konferenciji u utorak naslutio da će biti problema na ovom meču, a njegove crne slutnje su se obistinile.

On je naročito bio bolji u prvom delu ovog perioda, iako je prvi pretrpeo brejk.

Grafika SofaScore

Duci je svoj servis izgubio u petom gemu, da bi već u narednom uzvratio Medvedevu sa ribrejkom.

Završnica I seta bila je nešto mirnija, nije bilo brejk šansi, tako da je pobedik ovog dela igre morao da bude odlučen posle taj-brejka.

Srpski teniser je odigrao fantastično, služio ga je bekhend, kao i tokom čitavog prvog seta, stigao je do četiri vezane set lopte. Prve dve nije iskoristio, ali treću jeste, 7:6(4).

Medvedevu nije pomoglo ni osam asova. Lajović je jednostavno delovao bolje, svežije, mirnije na terenu i nakon jednog sata i četiri minuta igre poveo sa 1-0 u setovima.

Obojica igrača su u drugom setu propuštali šanse za brejk, međutim, Lajović je svoju priliku sačekao u devetom gemu i oduzeo servis rivalu.

Odservirao je siguran gem, meč priveo kraju i zakazao duel sa Bornom Ćorićem.

Tok meča mogli ste da pratite UŽIVO u LIVE BLOGU B92.net.