Novak protiv Cicipasa u četvrtfinalu u Šangaju

Najbolji teniser sveta Novak Đoković dobio je protivnika u četvrtfinalu Mastersa u Šangaju.

Z.K.Izvor: B92
Photo by Fred Lee/Getty Images

Najbolji teniser sveta će se za plasman u polufinale boriti protiv grčkog tenisera Stefanosa Cicipasa, koji je posle velike borbe pobedio Poljaka Huberta Hurčaka, 7:5, 3:6, 7:6 (5).

Meč je trajao ukupno 136 minuta a u početnom setu, Hurkač je imao 5:4 i dve set lopte na servis Cicipasa, ali nije uspeo da ih iskoristi.

Grk je potom u 11. gemu načinio brejk i potom odservirao za početni set.

Hurkač je u drugom setu bio bolji, poveo je sa 2:0 potom i sa 4:1 i rutinski je do kraja odigrao i stigao do izjednačenja.

Velika borba vodila se u setu odluke u kojem nije bilo brejka.

U taj-brejku, Cicipas je poveo sa 3:1 i 5:2 i na kraju stigao je do trijumfa i meča sa Đokovićem.

On i Novak su se do sada sastajali dva puta, skor je nerešen. Cicipas je pobedio 2018. na meču u Sinsinatiju, dok je Novak ove godine u dva seta bio bolji na Mastersu u Madridu.

U naredno kolo prošao je i polufinalista US Opena, Italijan Mateo Beretini koji je bio bolji od Roberta Bautiste-Aguta iz Španije, 7:6 (5), 6:4.