Hrvatska iznenadila Crnu Goru i "zakomplikovala" grupu

Rukometašice Hrvatske pobedile su Crnu Goru rezultatom 26:25, u prvom kolu druge faze Svetskog prvenstva.

MTIzvor: B92
EPA-EFE/Bjorn Larsson Rosvall

Hrvatice su napravile mini-iznenađenje i stigle do trijumfa nad Crnom Gorom, koja je u Glavnu fazu prenela maksimalna četiri boda.

Hrvatska je sada treća na tabeli sa tri boda, jednim manje od Crne Gore, odnosno Švedske, koja ima meč manje.

Crnogorke su tokom čitavog prvog poluvremena imale zaostatak, ali su do pauze stigle do izjednačenja.

Slična priča je bila i u nastavku, Hrvatska je imala maksimalnih +4, Crna Gora je u finišu prišla na gol zaostatka, ali je poslednju šansu da preko Grbić stigne do boda, propustila.

Najbolja kod Hrvatske je bila Valentina Blažević sa šest golova, dok je na drugoj strani to bila upravo Itana Grbić sa pet pogodaka.

Hrvatska naredni meč igra protiv Kameruna, dok se Crna Gora sastaje sa Senegalom.