Veliki preokret Crne Gore, jak otpor Slovenije

Rukometašice Crne Gore plasirale su se maksimalnim učinkom u drugu fazu Svetskog prvenstva za žene.

Izvor: B92
EPA-EFE/Tibor Illyes

One su u 3. kolu prve grupne faze nadigrale selekciju Mađarske rezultatom 24:18 (7:10).

Videli smo dva potpuno različita poluvremena, jer su Crnogorke u prvom delu bile van napadačkog ritma i gubile su, da bi sve to nadomestile u nastavku.

Značajno su pojačale odbranu, Mađarice se nisu snašle i upale su u ritam rivala, pa je preokret bio neminovan.

Na kraju je najefikasnija bila Mugoša sa osam golova, dok je sedam postigla Brnović.

Po četiri su dale Grbić i Pletikosić i ove četiri igračice bile su jedini strelci za Crnu Goru.

U poraženom sastavu po tri gola dale su Gjori-Lukaš, Pap i Vamos.

Standings provided by Sofascore

Rukometašice Slovenije nisu uspele da naprave isti podvik i u direktnom obračunu za prvo mesto u grupi D su izgubile od selekcije Francuske rezultatom 31:27 (17:15).

Slovenke su samo u uvodna tri napada imale prednost, a sve nakon toga proteklo je u znaku rivala.

Francusku je predvodila Grandveu sa šest postignutih pogodaka, a jedan više na drugoj strani imala je Stanko.