O'Salivenovih 1,1 miliona funti rekordna zarada u jednoj sezoni

Sedmostruki svetski šampion Roni O'Saliven zaradio je ove sezone više od 1,1 miliona funti od nagrada na turnirima, što je rekordna zarada za jednu sezonu.

Izvor: B92, Beta

O'Saliven je ove sezone osvojio pet turnira, drugi put u 32-godišnjoj karijeri i zaradio je ukupno 1.141.500 funti.

Do kraja sezone ostala su još tri takmičenja, pa O'Saliven, koji se smatra najboljim snukerašem svih vremena, ima priliku da zaradi i više.

On je u sredu osvojio masters u Saudijskoj Arabiji i zaradio 250.000 funti sa tog turnira. U finalu je pobedio aktuelnog svetskog šampiona Luku Bresela 5:2.

Osim titule u Rijadu, O'Saliven je ove sezone osvojio i Masters u Šangaju, Otvoreno prvenstvo Ujedinjenog Kraljevstva, Masters i Svetski Gran pri.

Ove sezone igrao je na 11 turnira, a propustio je Evropski masters, Otvoreno prvenstvo Velike Britanije, Otvoreno prvenstvo Severne Irske, Šut aut, Otvoreno prvenstvo Škotske, Otvoreno prvenstvo Velsa i Masters u Nemačkoj.

Prethodni rekord u zaradi u jednoj sezoni držao je Džad Tramp, koji je u sezoni 2018/2019 zaradio 1.093.900 funti.