Evenepul pobednik trke u UAE

Belgijski biciklista Remko Evenepul pobednik je trke u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, pošto je na sedmoj, poslednjoj etapi, zauzeo drugo mesto.

Izvor: B92, Beta

Aktuelni pobednik Vuelte i svetski prvak u drumskoj trci tako je zabeležio prvi trijumf u sezoni.

Sedma etapa duga 153 kilometara pripala je Britancu Adamu Jejtsu (Emirejts), koji je slavio za tri sata, 29 minuta i 42 sekunde.

Drugo mesto je zauzeo Evenepul (Kvik Step) sa 10 sekundi zaostatka, a treći je kroz cilj prošao Francuz Žofre Bušar sa 42 sekunde zaostatka.

U ukupnom plasmanu Evenepul je pobedio vremenom od 23 sata, 25 minuta i 26 sekundi, drugo mesto je pripalo Australijancu Lukasu Plapu (59 sekundi zaostatka), dok je treće mesto zauzeo Jejts sa minutom zaostatka.