Jović isključen sa utakmice – Majami slavio VIDEO

Košarkaši Majamija slavili su protiv Detroita (118:110), a isključenje u trećoj četvrtini zaradio je Nikola Jović.

MTIzvor: B92
Tanjug/AP Photo/Lynne Sladky

Na oko pet i po minuta pre kraja trećeg kvartala srpski reprezentativac je dobio drugu tehničku, koja je značila i kraj utakmice za njega.

Sudija je svirao faul Joviću u borbi za loptu sa Ajzeom Stjuartom, Nikola je burnije nego što treba reagovao i ubrzo krenuo put svlačionice.

Jović je do tog trenutka imao učinak od osam poena (3/5 za dva, 1/2 za tri, 1/2 penali), četiri skoka, dve asistencije i dve ukradene lopte.

Hit je u prvoj četvrtini već stekao dvocifrenu prednost, Pistonsi su se u jednom momentu vratili i preokrenuli nakratko, ali to je bilo sve od njih.

Majami je od kraja treće četvrtine držao vođstvo, a najviše što je Detroit uspeo da uradi jeste da priđe na -1.

Najefikasniji kod Hita bili su Džimi Batler sa 26 poena, osam asistencija i šest skokova, odnosno Bem Adebajo sa 18 poena i sedam skokova i Dankan Robinson sa 18 poena.

Kod Pistonsa su po 22 poena postigli Simone Fontekio sa 22,te Kejd Kaningem sa 23 poena.

Majami je sedmi na Istoku sa skorom 35-26, dok je Detroit 14. sa učinkom 9-52.