Bogdanovićevih 14 poena u porazu od Rajakovića VIDEO

Košarkaši Toronta pobedili su kao gosti Atlantu u neizvesnoj završnici rezultatom 123:121.

MTIzvor: B92
Tanjug/AP Photo/Jason Allen

Tačku na trijumf stavio je Brus Braun na oko 11 sekundi do kraja, tako da ni trojka Treja Janga, maltene uz zvuk sirene, nije značila Hoksima.

Kapiten reprezentacije Srbije Bogdan Bogdanović je meč počeo sa klupe, a na terenu je proveo oko pola sata.

Završio je utakmicu sa 14 poena (5/17 iz igre, 3/11 za tri, 1/1 penali), pet asistencija, četiri skoka i dve ukradene lopte.

Tim Darka Rajakovića je bolje ušao u meč, stekao je dvocifrenu prednost posle prvog kvartala, ali su Hoksi uzvratili istom merom u narednoj četvrtini.

Utakmica u drugom poluvremenu bila je rezultatski neizvesna, gosti su čuvali prednost, a Atlanta jedino što je uspevala da uradi jeste da priđe na posed zaostatka, ali ne i da preokrene duel.

Dižonte Marej je predvodio Hokse sa 24 poena, 10 skokova i sedam asistencija, Diandre Hanter je dodao 22, uz pet skokova, dok je Sadik Bej upisao 18 poena i devet skokova.

Kod pobedničkog tima istakli su se Imanuel Kviklis a 24 poena, sedam skokova i pet asistencija, Skot Barns je ubacio 20, uz 10 asistencija, dok je Grejdi Dik postigao 14.

Atlanti je ovo treći poraz u nizu i trenutno zauzima 10. mesto na Istoku sa skorom 24-32.

Torontu je ovo druga vezana pobeda i nalazi se na tri trijumfa od Hoksa.