Embid nadjačao Hardena i Durenta VIDEO

Košarkaši Filadelfije pobedili su Bruklin rezultatom 110:102 u derbiju večeri NBA lige.

MTIzvor: B92

Netsi su i dalje prvi na tabeli Istoka sa skorom 23-10, dok Siksersi zauzimaju šestu poziciju sa četiri trijumfa manje, ali i šest poraza više.

Najzaslužniji za pobedu gostiju bio je Džoel Embid, koji je meč završio sa 34 poena, sedam skokova i jednom asistencijom.

Veliku pomoć imao je u Maksiju (25p+7sk+4as) i Kariju, koji je postigao 17 poena, te imao još tri skoka i šest asistencija.

Bruklin poraza nije mogao da spasi ni odlični dvojac u vidu Kevina Durenta i Džejmsa Hardena.

Harden je imao tripl dabl (33p+14sk+10as), dok je Durent ostvario isti poenterski učinak, uz šest skokova i četiri završna dodavanja.

Filadelfija je tokom prvog poluvremena dva puta imala dvocifreno vođstvo, ali su se domaći u oba navrata vraćali.

U trećoj četvrtini su i preokrenuli, a rezultatska klackalica nastavljena je sve do samog finiša.

Filadelfija je od trenutka kada je bilo 100:99 postigla 10, a primila samo tri poena i tom serijom prelomila duel.