Medalja izmakla za sekund – Crevar četvrta na svetu!

Srpska plivačica Anja Crevar osvojila je četvrto mesto u finalu trke 400 metara mešovito na Svetskom prvenstvu u Dohi.

Anja Crevar je večeras u finalu SP 400 metara isplivala za četiri minuta, 38 sekundi i 93 stotinke.

Zlatnu medalju osvojila je Britanka Freja Konstans Kolber (4:37.14).

Srebrna medalja je pripala Anastasiji Gorbenko iz Izraela (4:37.36), dok je bronzano odličje osvojila Italijanka Sara Frančeski (4:37.86).

"Sjajan dan za mene. Dve trke nikada bolje u kvalifikacijama i polufinalu, iako nije moj lični rekord. Bolje je moglo da bude samo medalja i A olimpijska norma, ali tu sam. Imam velika takmičenja do kraja godine, ovo je veliko ohrabrenje", rekla je Crevar posle trke.

Anja Crevar je u Dohi pre nekoliko dana osvojila deveto mesto u disciplini 200 metara delfin stilom.