Barna trku u omiljenoj disciplini završio na 6. mestu

Srpski plivač Andrej Barna zauzeo je šesto mesto u disciplini 100 metara slobodnim stilom.

Barna je posle 50 metara trke bio na drugom mestu, ali je posle okreta u finišu trke pao i na kraju završio sa vremenom 48.02.

Prvo mesto je pripalo Žaniju Panu rezultatom 47.53, dok su na postolju završili i Italijan Alesandro Miresi i Nandor Nemet iz Mađarske sa vremenima 47.72 i 47.78 sekundi.

Inače Andrej Barna je već obezbedio učešće na Olimpijskim igrama u Parizu, a sada je imao lepu priliku da uzme medalju na ovom Svetskom prvenstvu u Dohi.

Barna je još učestvovao i u štafeti 4x100 metara, gde je Srbija na kraju bila sedma.