Srpski plivač postao juniorski šampion sveta

Srpski plivač Uroš Živanović osvojio je noćas zlatnu medalju u disciplini 50 metara prsno na Svetskom juniorskom prvenstvu u Limi.

Izvor: B92, Beta
Živanović, desno (Foto: Profimedia/Nikola Krst)

Živanović je 50 metara isplivao za 27,70 sekundi. On je pre nekoliko dana osvojio srebrnu medalju u disciplini 100 metara prsno.

Drugi srpski plivač Nikola Koltin osvojio je sedmo mesto u finalu trke 50 metara prsno pošto je ostvario rezultat 29,29 sekundi.

Srebrnu medalju osvojio je Italijan Aleks Sabatani (28,21), dok je bronza pripala Austrijancu Luki Mladenoviću (28,32).

Mlada srpska plivačica Martina Bukvić osvojila je peto mesto u finalu trke 200 metara prsno.

Ona je 200 metara isplivala za dva minuta, 30 sekundi i 79 stotinki.

Zlato je osvojila Ema Karasko Kadens iz Španije (2:26,93), srebrna medalja je pripala Japanki Jumeno Kusudi (2:29,62), dok je treća bila Defne Koksun iz Turske (2:29,85).