Partizan deklasirao Borac i "stotkom" zapretio Panatinaikosu

Košarkaši Partizana ubedljivo su nadigrali ekipu Borca iz Čačka rezultatom 101:56 (24:16, 31:13, 32:14, 15:13) u 9. kolu ABA lige.

ABA liga, 9. kolo:
Partizan Borac Čačak 101:56 (24:16, 31:13, 32:14, 15:13)

Dvorana: Štark arena (Beograd);
Sudije: Milivoje Jovčić, Marko Juras, Radoš Arsenijević

Crno-beli su bili u nešto lošijoj seriji, sa čak četiri poraza iz pet poslednjih mečeva, ali su ove večeri u Areni "iskalili sav bes" na gostima iz grada sa Morave.

Tim Željka Obradovića je imao izvanredan "šuterski trening", ubacivao je sve što je poslao ka košu rivala, ali je opet sve dolazilo iz dobre odbrane.

Prevashodno iz skoka, koji je Partizan dobro kontrolisao.

Na kraju je najefikasniji bio Tristan Vukčević sa 24 poena i šest skokova.

Pratili su ga Mateuš Ponitka i Alen Smailagić sa po 13 poena, dok je Pi Džej Doužer imao 12, a Frenk Kaminski 10.

U poraženom sastavu dvocifreni su bili Segu sa 16 i Birts sa 12 postignutih poena.

Partizan: Vukčević 24 (6sk), Ledej 2, Koprivica 6 (7sk), Smailagić 13, Jaramaz 2, Naneli 3, Anđušić 8, Doužer 12, Ponitka 13 (7as), Kaminski 12, Kaboklo 8 (11sk).

Borac: Rebrača 9 (7sk), Segu 16, Birts 11, Nikolić 2, Pero Hant 0, Talić 4, Frenklin 7, Uskoković 2, Tomašević 5 (6sk), Čarapić 0, Manojlović 0.

Jedini nešto lošiji minuti crno-belih bili su na samom startu, kada su u prvih sedam minuta imali šest izgubljenih lopti, a na semaforu je stajalo 15:14.

Tada Obradović zove prvi tajm-aut na meču i kreće rapsodija "parnog valjka" pred solidno popunjenim tribinama Arene.

Već do kraja prve deonice razlika je postala dvocifrena, a u drugoj je Borac bio potpuno razbijen.

Rešetali su domaći igrači sa distance, potegli su i visoki i niski igrači, dok su Čačani upadali u sve veći ofanzivni, ali i defanzivni problem.

Razlika je rasla iz napada u napad, a na poluvremenu je iznosila +26 (55:29).

Treća deonica je bila preslikana poput druge, a procenat šuta za tri poena je bio skoro 70 odsto u tim momentima.

Najviše je rešetao Tristan Vukčević, koji je imao i jednu zanimljivu situaciju, kada je napravio "mali" faul da zaustavi kontru, a Željko Obradović ga udarao po leđima kako bi mu "odao priznanje" na dobroj odbrani.

To je izmamilo osmeh i kod Vukčevića, ali i navijača, pa je atmosfera u dvorani postala još bolja.

Partizan je za 27 minuta ubacio 80 poena i mnogo pre kraja rešio pitanje pobednika.

Do kraja je pala "stotka" i tako je na sjajan način najavljena utakmica Evrolige protiv Panatinaikosa koja se u četvrtak igra na istom mestu od 20.45.

Sva dešavanja iz Štark arene pratili smo iz minuta u minut putem Live BLOG-a na B92.net: