Zadar se okliznuo protiv "fenjeraša"

Košarkaši MZT-a savladali su u Skoplju ekipu Zadra rezultatom 84:80 u 24. kolu ABA lige.

Makedonski tim koji sa klupe predvodi srpski stručnjak Dragan Nikolić upisao je petu pobedu u sezoni i uz 19 poraza nalazi se na dnu tabele.

Zadar, pak, ovim porazom ugrozio je svoje šanse da se nađe u plej-ofu i sada je na skoru 10-14.

Domaći tim imao je dvocifrenu prednost tokom tri četvrtine, u jednom momentu čak 40:17, a umalo je sve prokockano u poslednjih 10 minuta.

Zadar je bio u velikom naletu, stigao do 82:80, ali nije više bilo vremena za potpuni preokret.

Najefikasniji igrač susreta bio je Luka Božić sa 21 poenom i osam skokova, a pratio ga je u ekipi Zadra Drežnjak sa 17 poena.

U pobedničkom taboru Kafi je imao 19 poena, dok je Micović dodao dabl-dabl od 15 poena i 11 uhvaćenih lopti.