Partizan "izrešetao" Megu

Košarkaši Partizana savladali su kao gosti ubedljivo ekipu Mege rezultatom 103:78, u okviru 18. kola ABA lige.

MTIzvor: B92

ABA liga, 18. kolo:
Mega – Partizan 78:103
17:28, 20:37, 20:20, 21:18

Sudije: T. Hordov, M. Koljenšić, M. Majkić
Hala: "Ranko Žeravica"

Izabranici Željka Obradovića su nastavili sa odličnim partijama, ostvarili šestu uzastopnu pobedu i stigli do skora 16-2 u regionalnom prvenstvu.

Nisu se mnogo mučili sa Mego u srpskom okršaju u hali "Ranko Žeravica" na Novom Beogradu, ponovo ubacivši trocifren broj poena.

Tim Marka Baraća mogao je da se pohvali podatkom od četiri vezana trijumfa u ligi, ali jednostavno nije bilo realno da se taj niz nastavi.

Mega je i drugi put ove sezone pretrpela poraz od crno-belih i trenutni učinak joj je 7-11, baš kakav ima i Split na sredini tabele.

Najefikasniji u redovima Partizana bio je Jam Madar sa 15 poena, četiri ukradene lopte i četiri asistencije.

Džejms Naneli je ubacio 14, a po 13 Danilo Anđušić, Kevin Panter i Alen Smailagić, koji je imao i šest skokova.

Dvocifren je bio još Aleksa Avramović sa 10 poena, uz šest asistencija, dok je Matijas Lesor imao devet poena i pet skokova.

Kod Mege istakao se Nikola Đurišić sa 17 poena i šest asistencija, Luka Cerovina je dodao 12, uz sedam dodavanja, Danko Branković je imao 11 poena i sedam skokova, a Aleksa Uskoković 10 poena.

Utakmica je bila rezultatski neizvesna praktično samo u uvodnih nekoliko minuta, tokom kojih nije bilo ritma, a jeste grešaka, na obe strane.

Crno-beli su brzom serijom od 8:0 naterali Marka Baraća na prvi tajm-aut, koji je urodio plodom, ali nakratko.

Partizan se ubrzo odlepio, a prvu dvocifrenu prednost, posle zakucavanja Lesora, stekao krajem prvog kvartala.

Dusan Milenkovic/Starsport

Gosti nisu imali nameru da stanu, a nakon Madara, Pantera, Nanelija, na listu trojkaša upisao se i Avramović.

Prednost Partizana malo po malo je rasla, šuterska rapsodija poklopila se sa smušenim napadima Mege, koji su prvi put na -20 bili posle 13 minuta.

Raspoloženim šuterima pridružio se uskoro i Danilo Anđušić, a više puta iz reketa pogađao je i Alen Smailagić.

Utakmica je praktično rešena bila već krajem prvog poluvremena, tokom kojeg je Mega postigla ukupno poena kao Partizan za drugu četvrtinu.

Zaista nije bilo realno da se domaći suprotstave četi Željka Obradovića, koja je u prvom poluvremenu ubacila 12 trojki iz 17 pokušaja, kao i devet od 10 penala.

Inače, Partizan je sa 65 postignutih poena oborio rekord regionalnog prvenstva u broju poena koje je gostujuća ekipa dala za 20 minuta.

Dosadašnji rekord držala je Crvena zvezda, koja je Ciboni, pre tri godine, ubacila 64 poena.

Partizan je nastavio tamo gde je stao u prvom delu susreta i nastavio da sa lakoćom postiže poene.

Ono što je bilo drugačije jeste što nisu forsirali sa trojkama, a jedinu do kraja trećeg kvartala postigao je Anđušić.

Probudila se i Mega, koja je pogađala na isti način kao i Partizan, posle prodora, polaganjima, ili, pak, slobodnim bacanjima, tako da je treći kvartal završen nerešeno (20:20).

Mega je i u poslednjem kvartalu parirala Partizanu, čak i dobila, ali je razlika bila prevelika za bilo kakvu misao o mogućem čudu na ovoj utakmici.

Tok meča mogli ste da pratite UŽIVO u LIVEBLOGU B92.net.