Vildosa i Kampaco plesali, ali je Dobrić slomio otpor Cedevite!

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Cedevita Olimpiju 100:95, u 16. kolu ABA lige.

Srdjan Stevanovic/Starsport.rs

Grafika: SofaScore

Izabranici Duška Ivanpvića odigrali su sjajnu utakmicu u ofanzivnom delu, a šou su predvodili Fakundo Kampaco i Luka Vildosa, dok je najvažniji koš na utakmici pogodio Ognjen Dobrić.

Odbrana jeste bila problem, pre svega u prvom poluvremenu, ali sjajan napad poništio je te loše trenutke na defanzivnom polju.

Studentski Centar – Partizan 81:100

Kampaco i Vildosa bili su raspoloženi i crveno-beli igrali su po notama argentinskog dua. Sjajan je bio i Ognjen Dobrić, koji je na dva minuta do kraja pogodio odličujuću trojku, za 98:91.

Kampaco je bio najefikasniji sa 19 poena, uz to je imao i pet asistencija, Dobrić ga je pratio sa 18, dok je Vildosa ubacio 15 i uz to imao pet skokova i šet asistencija

U poraženom timu Ferel je postigao 24 poena, Jeremić i Adams 16, a Alibegović 14 poena.

Utakmica je otvorena u odličnom ritmu, ekipe su bile veoma raspoložene, pogađali su se otvoreni i šutevi preko ruku, te je posle prve četvrtine rezultat bio 26:23 za crveno-bele.

U istom tempu nastavljeno je u drugoj deonici, ovakav tok utakmice više vole gosti iz Ljubljane, ali i Zvezda je pokazala da može da odigra i na veći broj poena.

Tek krajem prve četvrtine, Zvezda je uspela da dođe do osetnije prednost, a glavni "krivac" za to je sjajni Luka Vildosa koji je pogodio trojku sa više od pola terena.

Crvena zvezda - Cedevita Olimpija 100:95
(26:23, 29:26, 29:23, 16:29)
Hala:
"Aleksandar Nikolić"
Sudije: Hordov, Kardum, Kruljac.

Zvezda je nošena tom energijom odlično otvorila treću četvrtinu i to je bio ključan period za dalji tok utakmice.

Crveni-beli došli su do dvocifrene prednosti i održavali su je uspešno, uspešno sve do neke sredine četvrte četvrtine.

Aktuelni šampion ABA lige i Srbije opustio se u četvrtoj četvrtini, gosti iz Ljubljane to su iskoristili i prišli na samo četiri poena zaostatka. Umesto rutinske završnice, Zvezda je sebi priredila dramu i do poslednja dva minuta nije se znao pobednik.

Onda je na scenu stupio Ognjen Dobrić pogotkom za tri poena, 98:91. Zvezda je otišla na plus sedam i Olimpija nije uspela da se oporavi.

Zvezda u narednom kolu ABA lige gostuje FMP-u, dok Cedevita dočekuje Budućnost.