Partizan pregazio Budućnost u derbiju kola!

Košarkaši Partizana savladali su Budućnost sa 106:77 u okviru devetog kola ABA lige.

ABA liga, 9. kolo:
Partizan – Budućnost 106:77

Sudije: M. Boltauzer, T. Hordov, T. Stapić
Dvorana: "Štark arena", Beograd

"Parni valjak" je tako prekinuo niz od četiri uzastopna poraza, te najavio bolja izdanja u nastavku sezone.

Partizan posle pobede u derbiju kola ostaje lider na tabeli ABA lige sa učinkom od osam pobeda i jednim porazom.

Ekipu Željka Obradovića su do pobede vodili raspoloženi Vukčević sa 15 i Madar sa 14 poena, dok su Trifunović i Lesor dodali po 12.

Kod Budućnosti su se istakli Rejnolds sa 16 i Lazić sa 12 poena, ujedno i jedini dvocifreni igrači u taboru plavo-belih.

Utakmicu je fantastično otvorio Joanis Papapetru koji je postigao pet od prvih devet poena crno-belih (9:0).

Dobrom reakcijom Rejnoldsa, Kabe i Jagodića - Kuridže, Budućnost je uhvatila rezultatski priključak, te na prvi odmor otišla sa samo dva poena zaostatka (25:23).

Crno-beli su drugi kvartal započeli mini-serijom na krilima Anđušića i Egzuma, ali je Obradović uprkos svemu pozvao tajm-aut kada je video nedostatak koncentracije prilikom ubacivanja lopte u igru.

Domaći su ušli u dobar ritam, te posle trojki Anđušića i Madara došli do plus 13 (45:32).

Uvideli su igrači kluba iz Humske da se Podgoričani nalaze u kontra-ritmu, što su do kraja poluvremena "nagradili" vođstvom - 53:34.

Partizan: Vukčević 15, Ledej 5, Panter 7, Papapetru 7, Egzum 8, Brodzijanski 9, Naneli 1, Glas 5, Lesor 12, Trifunović 12, Anđušić 11, Madar 14.

Budućnost: Rejnold 16, Bel-Hejns 8, Šehović 3, But 8, Kaba 7, Lazić 12, Vajt 3, Ilić 8, Jagodić Kuridža 6, Drobnjak 4, Popović 2.

Partizan je u nastavku samo strpljivo održavao prednost preko Lesora i Trifunovića, što je kao rezultat dalo vođstvo od 27 poena pred poslednju četvrtinu - 79:52.

Završnih 10 minuta poslužili su kao egzibicija za Vukčevića, Glasa i Brodzijanskog, što su navijači znali da nagrade ovacijama sa tribina.

Tristan je u četvrtoj četvrtini upisao 11 poena, dok je Glas sa par atraktivnih poteza počastio sve "grobare".

Ekipu Željka Obradovića za četiri dana očekuje prvi istorijski "večiti" derbi u Evroligi, dok će Budućnost dočekati Trento u Evrokupu.