Zvezda nastavila seriju pobeda – pao i Studentski centar!

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Studentski cenat sa 92:76 u okviru devetog kola ABA lige.

ABA liga, 9. kolo:
Studentski Centar – Crvena zvezda

Sudije: M. Nedović, A. Davidov, D. Hadžić
Dvorana: "Morača", Podgorica

Crveno-beli su tako stigli do sedmog trijumfa u novoj sezoni ABA lige, dok je crnogorski tim zabeležio peti poraz.

Zanimljivo je to da su crveno-beli pred poslednjih 10 minuta imali samo poen prednosti (68:67).

Izabranici Duška Ivanovića su ostavili protivnika na svega devet poena u četvrtoj četvrtini (9:24) i tako rutinski stigli do trijumfa.

Klub sa Malog Kalemegdana su do pobede vodili Nedović sa 16, Bentil sa 14, Lazić sa 13 i Petrušev sa 10 poena.

Kod Studentskog centra su se istakli Džekson sa 15 i Megi sa 14 poena.

Utakmicu je sjajno otvorio Ben Bentil koji je od prvih 17 poena crveno-belih postigao čak 10.

"Studenti" su izuzetno loše pristupili meču defanzivno, što je rezultovalo sa pet poena zaostatka na kraju prve četvrtine (26:21).

Gosti su bolje otvorili i drugi kvartal, što se brzo oslikalo u dvocifrenoj prednosti - 37:27.

Studentski centar je imao nekoliko dobrih minuta u nastavku, stigao na krilima Megija do minus sedam (39:32), posle čega je Ivanović pozvao minut odmora.

Pokazala je Crvena zvezda odmah reakciju, odgovorila serijom 8:1, te sa vođstvom 49:39 otišla na poluvreme.

Rafalnom paljbom Megija i Džeksona domaćin je dobio treću deonicu sa 28:19, te pred poslednjih deset minuta ušao sa samo poenom zaostatka - 68:67.

Četvrta četvrtina počela je kao iz snova za gostujući sastav, koji se posle dve trojke Lazarevića vratio na plus 10 - 77:67.

Pružio je Studentski centar otpor preko Pavlićevića (77:71), posle čega je usledio poenterski "post" za izabranike Andreja Žakelja.

Crvena zvezda je u nastavku napravila seriju 13:2, čime je spuštena zavesa na meč u "Morači" - 92:76.

Crveno-beli posle devet kola u ABA ligi imaju učinak od sedam pobeda i jednog poraza, dok je Studentski centar na skoru 4-5.

Za izabranike Duška Ivanovića ovo je sedma uzastopna pobeda uzevši u obzir oba takmičenja.

Naredni duel za ekipu crnogorskog stručnjaka biće prvi istorijski "večiti" derbi u Evroligi (četvrtak, Štark arena).