Drama u "Stožicama" pripala Zvezdi – veliki preokret u poslednjem minutu!

Košarkaši Crvene zvezde slavili su trijumf u derbiju 17. kola ABA lige nad ekipom Cedevite Olimpije rezultatom 83:82 (28:28, 15:15, 22:21, 18:18).

SSIzvor: B92

ABA, 17. kolo:
Cedevita Olimpija – Crvena zvezda 82:83 (28:28, 15:15, 21:22, 18:18)

Dvorana: "Stožice" (Ljubljana)
Sudije: Tomislav Hordov, Igor Dragojević, Tomislav Stapić

Meč u ljubljanskim "Stožicama" bio je veoma neizvestan od početka do kraja, a rešen je unutar poslednjih pola minuta.

Zapravo, Zvezda je imala -5 na dva minuta pre kraja trojkom Jogija Ferela, ali je trojkama Nikole Ivanovića i Ostina Holinsa to uspela da nadoknadi.

Potom je u junaka crveno-belih izrastao upravo Ivanović, koji do poslednjeg minuta nije mogao ništa da pogodi, a onda je iznudio faul na sedam sekundi pre kraja i ubacio oba penala za pobedu.

U poslednjem napadu Ferel je šutirao trojku i promašio je, pa je Zvezda ostala na samo jednom porazu i 14 pobeda u regionalnom takmičenju.

Cedevita Olimpija je sada na skoru 9-6.

Cedevita Olimpija: Pulen 0, Ferel 10, Edžim 10, Duščak, Murić 8, Ogust 13, Blažič 21, Daneu, Hodžić, Ščuka, Omić 12, Dragić 8.

Crvena zvezda: Volters 14, Davidovac 4, Mitrović 4, Lazić 11, Kalinić 10, Dobrić 7, Holins 18, Ivanović 7, Marković 0, Vajt 4, Kuzmić 3, Cirbes.

Cedevita Olimpija je meč otvorila sa tri vezane trojke bez promašaja, ali je Zvezda igrom pod obručima držala priključak.

Ipak, na nekoliko minuta ga je izgubila i domaćin je sa nekoliko lakih poena u tranziciji i dobrom sekvencom Jake Blažiča pobegao na 27:18.

To je bilo "kratkog daha" pošto je u Zvezda odgovorila zatezanjem odbrane i serijom od čak 14:1, pa je krajem prve i početkom druge deonice preokrenula i povela rezultatom 32:28.

U drugom kvartalu su se probudile defanzive na obe strane, pa smo videli daleko manje poena, a egal je potrajao do odlaska na veliki odmor – 43:43.

Prerano su do tri lične greške došli Ognjen Dobrić i Nikola Kalinić, što svakako jeste predstavljao problem za crveno-bele pred nastavak susreta.

Ali, Kaliniću nije smetalo da treću četvrtinu otvori sa 10 vezanih poena i tako Zvezdi donese razliku od sedam poena.

Održavao je srpski tim vođstvo u narednih nekoliko minuta, ali je pred sam ulazak u poslednju deonicu domaćin uspeo da se vrati i unese potpunu neizvesnost pred završnicu.

Nijedan tim se nije odlepljivao do poslednja dva minuta kada je Ferel ubacio tu trojku za +5, potom i Omić lako poentirao na ziceru, a odgovorili Ivanović i Holins trojkama za 82:81.

Zvezda se odbranila, a Ivanović je iznudio faul Edžima i pogodio oba penala za veliki preokret i pobedu.

Najefikasniji igrač susreta bio je Jaka Blažič sa 21 poenom i 11 skokova, a u ekipi Cedevita Olimpije pratili su ga Zek Ogust sa 13 i Alen Omić sa 12 poena.

U pobedničkom taboru Ostin Holins je imao 18 poena, Nejt Volters 14, a Branko Lazić 11.

Grafika: SofaScore