Efes pao u Barseloni – 18 poena Micića, 15 Mirotića

Košarkaši Barselone pobedili su Anadolu Efes rezultatom 82:77 u 21. kolu Evrolige.

SNIzvor: B92
EPA-EFE/SEDAT SUNA

Barselona je prekinula loš period i posle dva uzastopna poraza u Blaugrani savladala Anadolu Efes.

Ruku na srce, košarkaši Efesa su meč završili bez glavnog trenera, jer je Ergin Ataman izbačen.

Što se same utakmice tiče, Barselona uopšte nije imala lagan posao i utakmicu počela jureći prednost Efesa, da bi brzo stekli +5 i potom četvrtinu završili vođstvom 19:17.

Na krilima Micića i Danstona je istanbulska ekipa došla do preokreta i na poluvremenu vodila sa 41:40, da bi Šanli, Laprovitola i Kjurik sa tri vezane trojke vratili Barseloni vođstvo i u poslednji kvartal se ušlo sa 61:56 u korist domaćeg tima.

U poslednjoj deonici, igralo se u mini serijama i Barselona je odnela pobedu rezultatom 82:77.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Rokas Jokubaitis sa 16 poena, pratio ga je Nikola Mirotić sa 15 poena, a 13 je dodao Šanli.

Što se Efesa tiče, predvodio ih je Vasilije Micić sa 18 poena, 17 je upisao Larkin, a po 12 Krunoslav Simon i Brajan Danston.