Težak poraz Zvezde u Milanu

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Olimpije Milano na gostovanju 79:62, u meču 7. kola Evrolige.

Izvor: B92

Evroliga, 7. kolo
Olimpija Milano – Crvena zvezda 79:62
(24:6, 19:21, 21:23, 17:12)

Grafika: Sofascore

Crvena zvezda je tako upisala i treći uzastopni poraz u Evroligi i sada je na skoru 2-5 posle sedam odigranih utakmica.

Što se tiče ekipe Olimpije iz Milana, oni su ostvarili šestu pobedu i do sada imaju samo jedan poraz. Olimpija je prvi put pobedila Zvezdu na svom terenu, posle četiri vezana poraza.

Najefikasniji u redovima Zvezde bili su Mitrović sa 17 i Dobrić sa 13 poena.

Olimpiju su do pobede predvodili Šild sa 18 i Denijels sa 12 poena.

Crveno-beli su odigrali katastrofalnu prvu četvrtinu, koja je i odredila tok ovog meča.

Dvorana: Mediolanum Forum
Sudije: Damir Javor, Mehdi Difala, Vasilis Picilkas

Milano: Meli 5, Rodriges 5, Tarzuski 10, Riči 3, Hol 8, Mitoglu 9, Denijels 12, Šilds 18, Hajns 4, Datome 5

Crvena zvezda: Lazarević 7, Volters 2, Uskoković 6, Davidovac 0, Mitrović 17, Lazić 0, Dobrić 13, Kalinić 8, Holins 6, Kuzmić 3, Cirbes 0

Na početku se ispromašivao Holins, koji je promaši dva zicera i dve trojke – u drugom šutu za tri lopta nije ni došla to koša, tačnije promašio je ceo obruč.

Napadi su bili loši, neorganizovani, dok je domaćin na drugoj strani lako rešavao situacije u reketu i pogađao za tri poena.

Zvezda sedam minuta nije dala koš, a domaćin je vodio 13:0. Lazarević je upisao prve poene za Zvezdu, pa je Olimpija otišla na 19:2 pred kraj deonice.

Postigla je Zvezda još četiri poena i na kraju prve četvrtine bilo je 24:6.

Bolje je igrao beogradski tim u drugoj četvrtini, koju je dobio 21:19, ali to im je samo donelo smanjenje zaostatka za dva poena, pošto je na poluvremenu bilo +16 za Olimpiju Milano.

Više od polovine poena postigli su Mitrović i Dobrić u prvom poluvremenu, Kalinić se hladio zbog tri lične, Holins je promašio sve što je mogao, dok su Volters i Lazarević jedini bili vredni pomena.

Zvezda je dobro otvorila treću četvrtinu, ali ih je onda nesportska Voltersa izbacila iz ritma i Olimpija odlazi na velikih +17.

Crveno-beli su ipak uspeli da se vrate u igru i da po prvi put spuste razliku na jednocifren broj poena.

Tri bacanja Holinsa, pogodak uz faul Mitrovića, pa kasnije i četiri vezana poena Uskokovića doveli su Zvezdu na +9.

Ipak, veliki broj faulova i veliki broj slobodnih bacanja je održavao Milano, odbili su svaki nalet kada je Zvezda mogla skroz da se vrati. Holins je nastavio da promašuje sve što šutne i kada je Riči pogodio za +13 pred kraj treće četvrtine, kao da je opao moral igračima beogradskog kluba.

Na kraju treće deonice bilo je +12 za domaćina, pošto je Lazarević u poslednjoj sekundi pogodio trojku.

Rodriges sa dva dobra pasa u kontri i trojkom odvodi Olimpiju na +19 na sedam minuta do kraja i tada je bilo jasno da povratka za Zvezdu na ovoj utakmici više nema.

Sve su šanse propuštene u drugom delu treće četvrtine, pa je do kraja domaćin održavao veliku prednost i lako zabeležio šestu pobedu u Evroligi.

Meč ste mogli da pratite uživo putem našeg LIVE BLOG-a.