Đorđevićev Fener vodio do finiša, pa pao uz zvuk sirene

Košarkaši Real Madrida pobedili su posle drame Fenerbahče 70:69 u 5. kolu Evrolige.

MSIzvor: B92
 EPA-EFE/JUANJO MARTIN

Fenerbahče srpskog trenera Aleksandra Đorđevića je vodio skoro ceo meč, imao i dvocifrenu prednost u prvom poluvremenu, ali ga je Real stigao u poslednjoj deonici.

Kraljevski klub je, uz nekoliko čudnih sudijskih odluka koja su razbesnele Đorđevića, preokrenuo na 30 sekundi pre kraja preko Fabijena Kozera i Vensana Poarijea sa penala.

Šut za pobedu imao je Šejok, ali je promašio otvorenu trojku iz ugla za treći poraz Fenera, a četvrtu pobedu Reala.

Upravo je Kozer bio najefikasniji sa 16 poena, a dvocifren je bio još samo Tomas Ertel sa 10.

Kod Fenera je Nando De Kolo dao 11, a jedan manje Jan Veseli.

Srpski reprezentativac Marko Gudurić dobio je samo pet minuta i nije stigao da se upiše u strelce, uz jedan skok i tri izgubljene lopte.