Tavares rešio dramu u Sankt Peterburgu VIDEO

U dramatičnoj završnici prve utakmice 28. kola Evrolige Real je odneo pobedu iz Sankt Peterburga nad ekipom Zenita – 75:71.

EPA-EFE/ANATOLY MALTSEV

"Kraljevski klub" je odigrao maestralnu prvu četvrtinu i već tada stigao do dvocifrene razlike.

Međutim, Zenit je na startu treće napravio seriju 9:0 i njome izjednačio, a potom u nastavku i potpuno preokrenuo rezultat.

Poveo je tim Ćavija Paskvala sa šest poena razlike i sa tom zalihom ušao u poslednjih 10 minuta.

Bio je besan Pablo Laso, ali je uspeo da svoje izabranike trgne iz letargije i Madruđani su preuzeli konce utakmice.

Probudio se Valter Tavares koji je dosta dugo igrao sa četiri lične greške, a u neizvesnoj završnici njegova blokada je bila presudna.

Sprečio je u rezultatskoj klackalici na 50 sekundi pre kraja Zenit da povede, da bi na drugoj strani zakucao uz faul i tako prelomio meč.

Na kraju je upravo Tavares bio najefikasniji igrač sa 16 poena i devet skokova, a pratio ga je Gabrijel Dek sa 15 koševa.

Na drugoj strani istakao se Kevin Pengos sa 14 poena, dok je Bili Beron meč završio sa 12.