Novi poraz Zvezde – Lučić se probudio i "slomio" crveno-bele

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od minhenskog Bajerna u Beogradu rezultatom 78:76 u 27. kolu Evrolige.

MTIzvor: B92

Evroliga, 27. kolo:
Crvena zvezda – Bajern M. 76:78
10:15, 25:16, 22:19, 19:28

Sudije: Garsija, Sukis, Silva
Dvorana: "Aleksandar Nikolić", Beograd

Ovo je sedmi uzastopni poraz izabranika Dejana Radonjića u elitnom takmičenju.

Crveno-beli su ispustili prednost od +10 koju su imali u finišu trećeg kvartala i na kraju ponovo, po drugi put u sezoni izgubili od Bavaraca.

Najzaslužniji za pobedu gostiju bio je Vladimir Lučić, koji se u poslednjoj četvrtini probudio i pogodio neke veoma važne šuteve.

Zanimljivo, Lučić je svih svojih 10 poena postigao u poslednjem kvartalu. Imao je još i četiri skoka i dve asistencije.

Od njegovih saigrača najbolji je bio Vejd Boldvin, sa 27 poena.

Kod Zvezde standardno najefikasniji je bio Džordan Lojd sa 26 poena, šest skokova i dve asistencije.

Kori Volden je dodao 15, Ognjen Dobrić 13, uz šest skokova, dok je Jagodić-Kuridža ubacio sedam poena.

Grafika SofaScore

Ekipe su veoma loše otvorile utakmicu, naročito domaći, koji su do prvih poena stigli tek posle pet minuta igre.

Igralo se dosta tvrdo, sa dosta promašaja, ali i faulova, na obe strane.

Zvezda je dobro otvorila drugi kvartal i u trećem minutu je stigla do vođstva. Bila je to serija od 10:2 za crveno-bele.

Trinkijeri je morao da reaguje tajm-autom, obuzdao je nalet protivnika, ali nije uspeo da povrati prednost.

Zvezda je napravila novu seriju (5:0), otišla na +8, ali je Bajern uzvratio istom merom, tako da je domaći tim na veliku pauzu otišao sa prednošću od 35:31.

Domaći tim je standardno loše otvorio drugo poluvreme, Bajern je prešao u vođstvo, koje je bilo kratkotrajno.

Starsport
Starsport

Usledila je serija Zvezde od 8:0, kojom je ponovo preuzela inicijativu i prednost u ovom duelu.

Ona je rasla do +10, činilo se da će ta razlika biti i na kraju trećeg kvartala, međutim, Boldvin je pogodio dalekometnu trojku.

Poslednja četvrtina bila je efikasna na startu, da bi Bajern malo po malo smanjivao zaostatak, a na nekoliko minuta do kraja stigao je i do poravnanja rezultata.

Nastavili su u dobrom ritmu i u finišu i na krilima Vladimira Lučića slavili u Beogradu.

Bajern je napravio krupan korak za obezbeđivanju plej-ofa na kraju regularnog dela. Trenutno su četvrti sa skorom 17-10.

Sa druge strane, Zvezda je pretposlednja sa učinkom 7-20.