Budućnost umalo ispustila +15 u Čačku – Edžim rešio utakmicu

Košarkaši Budućnosti savladali su Borac u meču 16. kola ABA lige – 76:72.

Budućnost je sada na skoru 11-3.

Borac je na 5-8.

Budućnost je dobro otvorila utakmicu i imala je +4 nakon prve četvrtine, iako su imali i veću prednost. Na poluvreme su otišli sa +7, što je bila prednost koju su održavali tokom čitave druge četvrtine.

U trećoj četvrtini brzo dolaze do dvocifrene prednosti, koju su održavali do kraja treće deonice i pred poslednjih 10 minuta imali su +13.

Borac se serijom 10:2 vratio u igru posle nekoliko minuta poslednje četvrtine, a onda i serijom 6:0 u poslednja dva minuta stiže do izjednačenja.

Na minut do kraja Budućnost trojkom dolazi do +3, ali odmah uzvraća Borac i ulazi se u poslednji minut sa 72:72.

Edžim pogađa bacanje za poen prednosti, pa na 6 sekundi do kraja trojku postiže upravo Edžim i rešava utakmicu.

Do pobede su ih predvodili Kobs sa 19, Rid sa 14 i Edžim sa 13 poena.

U poraženom sastavu istakli su se Kočović sa 16 i Smit sa 14 poena. Džons je dodao 12, a Todorović 10 poena.