Zvezda razočarala u Valensiji, Kalinić odigrao meč sezone

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su na gostovanju od Valensije 91:71, u meču 20. kola Evrolige.

Z.K.Izvor: B92

Evroliga, 20. kolo
Valensija – Crvena zvezda 91:71 (27:15, 27:22, 19:15, 23:14)
Dvorana: "La Fonteta", bez publike. Sudije: Rižik, Koromilas, Haliko

Reklo bi se apsolutno zasluženo, jer su od početka do kraja domaći bili u prednosti.

Slaba igra u odbrani, dekoncentrisana u napadu i ekipa sa Malog Kalemegdana nije mogla da izbegne 13. poraz u elitnom takmičenju ove sezone.

Tako se Valensija na najbolji način revanširala crveno-belima za decembarski poraz u Beogradu i nadigrala Zvezdu prvi put posle šest uzastopnih poraza.

Crvena zvezda je na ovaj meč došla oslabljena za četvoricu igrača, Marka Simonovića, Džordana Lojda, Lendrija Nokoa i Boriše Simanića.

U timu Crvene zvezde istakao se Džoni O'Brajant koji je meč završio sa 21 poenom ali i šest izgubljenih lopti, dok je Španac Kolom postigao 11 poena.

U ekipi Valensije najefikasniji su bili Luis Labiri sa 16 poena bez promašaja za dva (5/5) i sa penala (6/6) te bivši košarkaš Crvene zvezde, Nikola Kalinić, koji je postigao 14 poena uz 7 asistencija za najbolji nastup ove sezone u EL.

Valensija sada ima skor od 11 pobeda i devet izgubljenih itakmica, dok je Crvena zvezda na šest pobeda i 13 poraza.

Valensija: Pradilja, Puerto 4, Labiri 16, Van Rosom 6, Tobi 13, Kalinić 14, Vives 5, San Emeterio 6, Vilijams 12, Hermanson 4, Sastre 11, Fernando.

Zvezda: O' Brajant 21, Hol 2, Volden 3, Uskoković, Davidovac 5, Lazić 6, Rit 2, Radanov 9, Dobrić 6, Jagodić-Kuridža 6, Kuzmić, Kolom 11.

Početak je bio slab, posle vođstva na početku od 2:0, i prednosti Španaca od 9:7, Zvezda je stala.

Loša igra u odbrani, dekoncentrisana u napadu i posle serije od 12:0 za Valensiju bilo je 21:7.

Posle prve četvrtine, Španci su imali prednost od 12 poena 27:15, ali se slabija igra crveno-belih nastavila i tokom većeg dela druge četvrtine.

Valensija je u jednom momentu imala 17 poena prednosti (47:30) i da Džoni O'Brajant nije "probudio" ostatak ekipe, ko zna kako bi bilo na poluvremenu.

Sa njegovih 11 poena, Zvezda je posle 20 minuta uspela da se vrati u igru i stigne do pristojnih -7, 49:42.

Makabi – Barselona

Utisak je da je su izabranici Dejana Radonjića počeli čvršće u odbrani u nastavku, prišli su na svega pet poena razlike, ali je posle nekoliko promašaja sredinom treće četvrtine Valensija opet stekla deset poena prednosti, 61:51, da bi na kraju treće deonice bilo 68:57.

Ništa bolje Crvena zvezda nije odigrala ni poslednjih deset minuta.

Nove greške u napadu, popustili su u finišu u odbrani pa je Valensija na kraju košem u poslednjem napadu stigla do, na ovom meču, maksimalnih 20 poena razlike, 91:71.

Crvena zvezda mora što pre da zaboravi ovaj meč jer je u ponedeljak od 19 časova očekuje novi duel u Španiji, na gostovanju Real Madridu.

Sve detalje susreta mogli ste da pratite uz naš LIVE BLOG.