Očajno poluvreme koštalo Partizan – Anđušić i Burg odneli pobedu iz Beograda

Košarkaši Partizana poraženi su od Burga 89:76, u petom kolu Evrokupa.

Evrokup, grupa A:

Uniks – Huventut 91:93
Partizan – Burg 76:89
20.30 Venecija – Bahčešehir

Izabranici Vlada Šćepanovića odigrali su veoma lošu utakmicu koja je prelomljena u drugoj četvrtini.

Crno-beli bili su očajni u pomenutom periodu, dopustili su protivniku da postigne 35 poena za deset minuta i na pauzu su otišli sa 17 poena zaostatka, 40:57.

Evrokup, 5. kolo:

Partizan – Burg 76:89 (19:22, 21:35, 18:17, 18:15)

Dvorana: Hala Sportova "Ranko Žeravica"
Sudije: Koromilas, Ambrosov, Isguder

Partizan: Mika, Miler-Mekintajer, Zagorac, Pejdž, Dangubić, Gordić, S. Janković, Angola, Veličković, N. Janković, Tomas, Trifunović;

Burg: Alen, Benitez, Kurbi, Rajt, Ašćerić, Pelos, Pikok, Skrab, Omić, Daval-Braket, Anđušić.

Najefikasniji u poraženom timu bio je Gordić sa 15 poena, Pejdž je postigao 14, Mika 12, a Mekintajer 10 poena.

Pobednika je predvodio Pelos sa 28 poena i sedam skokova, dok je Anđušić postigao 23, uz dva skoka i četiri asistencije.

Partizan je loše otvorio utakmicu, te je Burg brzo došao do dvocifrene prednosti, 6:16.

Ipak, ekipa Vlada Šćepanovića uspela je da uhvati ritam zaigravši odličnu odbranu, pa je ubrzo na semaforu bio egal. Na kraju prve četvrtine Partizan je imao tri poena zaostatka, 19:22.

Grafika: SofaScore

U drugoj četvrtini usledio je već pomenuti scenario. Bila je ovo najlošija deonica Partizana u kojoj im ništa nije polazilo za rukom.

Burg je imao pregršt lakih poena koji su dolazili iz grešaka Partizana, uz to su bili raspoloženi u šutu i na poluvremenu su imali +17, 40:57.

Tokom treće i četvrte četvrtine crno-beli igrali su bolje, jer realno gore nisu mogli, ali to nije bilo dovoljno za preokret. Partizan nijednom nije uspeo da spusti zaostatak na jednocifren, što dosta govori o igri.

U redovima Burga Pelos je bio nezaustavljiv, Anđušić je pogađao kada je bilo važno i ekipa iz Francuske zasluženo dolazi do pobede.