Ristić odličan u porazu Breše od Budućnosti

Košarkaši Budućnosti pobedili su Brešu 93:81 u prvom kolu Evrokupa.

PTIzvor: B92
Podeli
Srdjan Stevanovic/Starsportphoto
Srdjan Stevanovic/Starsportphoto

Izabranici Petra Mijovića utakmicu su prelomili u poslednjoj četvrtini u kojoj su primili 16 poena, a postigli čak 28.

Srpski košarkaš Dušan Ristić odigrao je veoma dobru utakmicu za italijansku ekipu, međutim nije imao podršku saigrača, te je Breša izgubila na startu takmičenja.

Evrokup, prvo kolo:

Utorak:
Budućnost – Breša 93:81
Bursa – Trento 86:93
20.45 Unikaha – Metropolitan

Sreda:
18.00 Bahčešehir – Burž
18.00 Lietkabelis – Virtus
18.30 Lokomotiva – Antverp
18.30 Promiteas – Gran Kanarija
19.30 Ulm – Mornar
20.00 Andora – Monako
20.00 Nanter – Cedevita Olimpija
20.45 Huventut – Partizan
20.45 Venecija – Uniks

Ristić je na terenu proveo 20 minuta i ostvario je učinak od 17 poena (7/11 iz igre), dva skoka i dve asistencije.

Do četvrte četvrtine gledali smo veoma efikasnu utakmicu, ekipe su bile raspoložene i činilo se da ćemo dobiti neizvesnu završnicu.

Ipak, Budućnost je u poslednjoj deonici zaigrala sjajnu odbranu i zasluženo je upisala pobedu.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Nikola Ivanović sa 24 poena, Edžim i Kobs su ubacili 16, dok je Rid imao 13 i šest skokova.

Kod Breše pored Ristića istakao se samo Keni Čeri sa 12 poena.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.