Armani se posle produžetka izgubio u "zelenoj šumi"

Košarkaši Žalgirisa savladali su posle produžetka na svom terenu Armani sa 105:97, u okviru 26. kola Evrolige.

MTIzvor: B92
EPA-EFE/TOMS KALNINS

Litvanska ekipa je nakon sjajnog prvog, loše odigrala drugo poluvreme, što su gosti iz Milana iskoristili i na kraju uspeli da nadoknade dvocifren zaostatak.

Izabranici Etorea Mesine imali su -10 u završnici utakmice, ali su odličnom igrom obezbedili dodatnih pet minuta.

To je, ipak, bilo sve, pošto su zeleni odigrali čvrstu odbranu, sveli goste na samo šest poena i na kraju stigli do 11. trijumfa, veoma važnog u borbi za Top 8 fazu elitnog takmičenja.

Baskonija – Zvezda 71:56

Domaći su lepo rasporedili poene, a čak petorica je završila susret sa dvocifrenim učinkom.

Najefikasniji je bio Najdžel Hejs sa 21 poenom, Zek Lidej je ubacio 19, Tomas Valkup 18, Edgaras Ulanovas 16, a Džok Lendejl 14 poena.

U poraženoj ekipi epitet najefikasnijeg podelili su trojica igrača – Vladimir Micov, Kaleb Tarčevski i Serhio Rodriges, koji su postigli 18 poena.

Žalgiris i Armani posle 26 mečeva imaju identičan skor (11-15), baš koliko imaju i Baskonija i Olimpijakos.