Nestvaran preokret juniora Partizana protiv Zvezde!

Mladi košarkaši Partizana pobedili su Crvenu zvezdu 78:77 (16:18, 15:27,19:16, 28:16) u meču koji je odlučivao ko će u finale ANGT turnira.

PTIzvor: B92

Partizan: Tarlać, Popović, Radovanović, Todorović, Dimitrijević, Živojinović, Petrović, Dangubić, Stefanović, Sar, Jovanović, Kovačević.

Zvezda: Pavlović, Manojlović, Dobrašinović, Ostojić, Ilić, Mihailović, Šaranović, Bošnjak, Joksimović, Andušić, Matović, Branković.

Crveno-beli su doživeli neobjašnjiv poraz u utakmici u kojoj su vodili praktično 39. minuta, ali su na gotovo identičan način kao i u petak protiv Panatinaikosa izgubili dobijenu utakmicu.

Mladi košarkaši Zvezde u poslednjem minutu izgubili su tri lopte, a na kraju su primili koš zbog velike greške Brankovića.

Lopta nije prošla kroz obruč, ali je košarkaš Zvezde dirao mrežicu i pogodak je priznat.

Partizan je na poluvremenu imao 14 poena zaostatka (45:31), na kraju treće deonice jedanaest poena, a u poslednja dva minuta čak devet poena zaostatka.

Ipak, velike greške crveno-belih prouzrokovale su poraz i plasman Partizana u finale.

Zvezdi ostaje borba za peto mesto, dok će Partizan igrati u finalu.